I næste uge kan unge i Ansager se frem til en aktiv og social begyndelse. Fra prøvetræning i håndbold til en vandretur med "Idræt om dagen" – her er noget for enhver smag.
Er du ny spiller og nysgerrig på, om håndbold er noget for dig? Skovlund Ansager Håndbold Klub inviterer unge til gratis prøvetræning. Her kan du prøve kræfter med sporten og møde de andre spillere. En glimrende chance for at se, om SA HK er det rette sted for dig.
Tidspunkt: Tirsdag 9. december 2025, kl. 18:30
Sted: Skovlund-Ansager Hallen, Lærkevej 16, 6823 Ansager
Entré: Fri entré
Tilmelding: Tilmeld gratis prøvetræning
Hver onsdag morgen kan du blive en del af "Idræt om dagen's" gå-fællesskab. Du kan vælge mellem den korte rute på ca. 2-3 km eller den længere tur på ca. 5-8 km, hvor begge tilbyder smukke stier omkring Ansager. Den sidste onsdag i måneden kan deltagerne nyde kaffe og kage forskellige steder i byen.
Tidspunkt: Onsdag 10. december 2025, kl. 09:30
Sted: Torvet i Ansager, Torvet 11, 6823 Ansager
Entré: Fri entré
Tilmelding: Tilmeld gratis prøvetræning
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.